logo

Velikonoce na Pořešíně

Kuličkový turnaj a soutěž v ťukané o pořešínské meče!

Letošní Velikonoce jsme pojali trochu sportovně. Poprvé na Pořešíně proběhne Velikonoční turnaj v kuličkách o pořešínské meče a zvoneček (možná kouzelný)!

Pro regulérní průběh jsme již objednali a zakoupili pravé hliněnky. Hrát mohou jak kluci, tak holky a to malí i velcí. Na každého se dostane!

Kromě toho Vás naučíme dělat pravé vrbové píšťalky, a to už každý neumí! Ani ten, kdo bude potřebovat uplést pomlázku a nabarvit vajíčka u nás nepřijde zkrátka. Během celého dne budeme pro vás mít velikonoční mazance. Ráno poprvé vypustíme do hradních příkopů naše ovečky, které přezimovaly na farmě “U Sta zvířátek”.

Hlásí krásné počasí, tak to vypadá, že bude i svezení na koni.Pro všechny bude nachystaná tradiční jarní gulášovka.

Začínáme v 10.00 hod.!

Na hradě Pořešín bude od pátku do pondělí otevřeno od 10.00 do 18 hodin!Poprvé bude představena nová soutěž pro návštěvníky v poznávaní předmětů, které jsme na hradě a v jeho okolí odkryli během 15 let archeologických výzkumů.

Uvidíte pečetidlo, nádobku na vodu v podobě divokého prasátka, olověný náboj do hákovnice zdeformovaný nárazem do zdiva, část stříbrné lahvice se středověkým textem, rolničku, olověnou kuli do píšťaly a mnohé další doposud nevystavené a nezveřejněné nálezy. Pokud budete mít štěstí, můžete si z Pořešína odnést pohlednice hradů na řece Malši a další ceny!Vstupné běžné

Program 2019


20. duben 10:00Velikonoce na Pořešíně
11. květen 15:00Divadlo Víti Marčíka
15. červen 11:00Den mexické hudby a kuchyně
29. červen 19:30Koncert Karla Plíhala
20. červenec 11:00Den slovenské kuchyně a hudby
10. srpen 20:00Balada pro banditu
24. srpen 19:30Koncert Vlasty Redla (přesunuto na 2020)
14. září 10:00Dožínky na Pořešíně